ARDAHAN ÇILDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşı`nın Kabülünü Kutlama ve Mehmet Akif Ersoy`u Anma Günü Etkinlikleri

12 Mart İstiklal Marşı`nın Kabülünü Kutlama ve Mehmet Akif Ersoy`u Anma Günü Etkinlikleri

12 Mart İstiklal Marşı`nın Kabülünü Kutlama ve Mehmet Akif Ersoy`u Anma Günü Etkinlikleri kapsamında Aşık Şenlik Ortaokulu`nda tören düzenlendi. Törene ilçemiz Kaymakamı Tamer KILIÇ, Belediye Başkanı K. Yakup AZİZOĞLU, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sercan CANBAZ, Çıldır Meslek Yüksek Okulu Müdürü Barış AŞÇI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih YAZICI ve veliler katıldı. Törende öğrenciler tarafından İstiklal Marşı`mızın yazılması ve kabülü canlandırıldı. Mehmet Akif Ersoy`un bestelenmiş şiirleri koro tarafından seslendirildi. Oratoryo ve şiirlerle kutlama ve anma törenine devam edildi. Tören sonunda ilçe genelinde yapılan İstiklal Marşı`nı En Güzel Okuma Yarışmasında birinci olan öğrenciler İstiklal Marşı`mızı seslendirdi. Daha sonra 12 Mart Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Resim, Şiir, Kompozisyon ve İstiklal Marşı`nı En Güzel Okuma Yarışmasında dereceye giren öğrencilere; Kaymakam Tamer KILIÇ, Belediye Başkanı K. Yakup AZİZOĞLU, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sercan CANBAZ ve Çıldır Meslek Yüksek Okulu Müdürü Barış AŞÇI tarafından ödülleri verildi.

Tören sonlandırıltan sonra 26. Vergi Haftası kapsamında Ardahan`da düzenlenen Kızlar Arası Masa Tenisi Turnuvasında 2. olan Aşık Şenlik Ortaokulu öğrencisi Beyzanur KARACA ile Kaymakam Tamer KILIÇ masa tenisi maçı yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih YAZICI tarafından turnuvada dereceye giren öğrenciye ödülü teslim edildi.

 

12 Mart Etkinlikleri12 Mart Etkinlikleri12 Mart Etkinlikleri12 Mart Etkinlikleri12 Mart Etkinlikleri12 Mart Etkinlikleri12 Mart Etkinlikleri12 Mart Etkinlikleri12 Mart Etkinlikleri12 Mart Etkinlikleri12 Mart Etkinlikleri12 Mart Etkinlikleri12 Mart Etkinlikleri12 Mart Etkinlikleri12 Mart Etkinlikleri12 Mart Etkinlikleri12 Mart Etkinlikleri12 Mart Etkinlikleri12 Mart Etkinlikleri12 Mart Etkinlikleri

Çay Mah. Şehit Engin Türe Sok. No6 75400 ÇILDIR / ARDAHAN - 0(478) 311 20 84 0(478) 311 21 96

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.