ARDAHAN ÇILDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hz. Muhammed'in Eğitim Metodu (KTS- YÖGEP) (Aralık-Ocak)

Hz. Muhammed'in Eğitim Metodu (KTS- YÖGEP) (Aralık-Ocak)

Hiç şüphe yok ki, bizzat yaparak ve tatbik ederek öğretmek, söylemeye ve anlatmaya göre daha çok tesir eder. Bu usûl, mevzûun anlaşılıp öğrenilmesinde daha tesirlidir. Örnek almayı daha çabuk sağlar. Hatıra gelebilecek farklı ihtimalleri ortadan kaldırır. Ayrıca fiilî ve tatbîkî bir şekilde öğretmek, tabiî ve fıtrî öğretme usûlüdür.

 

Allah Rasûlü'nün en mühim ve en büyük tâlim metodu da bu idi. Bu husûsiyet O'nun, getirdiği dinde doğru olduğunun en büyük delilidir. Çünkü bir emir getirmiş, bunu evvelâ kendisi tutmuş; bir şeyden nehyetmiş, bundan evvelâ kendisi uzaklaşmış; nasihatta bulunmuş, kendisi de hissedâr olmuş; korkutmuş, kendisi ilk korkan olmuş; ümidlendirmiş, ümid edenlerin önderi olmuş...

 

Kalite Takip Sistemi kapsamında ilçemiz Çıldır Anadolu Lisesi  öğretmenlerinden Sevgi ÜLKÜ Hz.Muhammed'in eğitim anlayışını ve eğitim metodlarını ilçemiz öğrencilerine anlatmıştır.

21-01-202021-01-202021-01-2020

Çay Mah. Şehit Engin Türe Sok. No6 75400 ÇILDIR / ARDAHAN - 0(478) 311 20 84 0(478) 311 21 96

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.