ARDAHAN ÇILDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mucit Abla İle Küçük Mucitler Bilim Gösterisi

Mucit Abla İle Küçük Mucitler Bilim Gösterisi

    Mucit Abla İle Küçük Mucitler Bilim Gösterisi Çıldır Kaymakamız sayın Muhammed Enes İPEK 'in daveti ve Çıldır İlçe Milli Eğitim işbirliği ile İlçemiz'e gelen "Mucit Abla" eğlenceli ve unutulmaz gösterisiyle öğrencilerimizle buluştu. 3 seans halinde gerçekleştirilen "Küçük Mucitler Bilim Gösterisi" Çıldır Kültür Merkezi ve Kurt Kale ilköğretim Okulu'nda gerçekleştirildi. İlçemizde eğitim gören ilkokul ve ortaokuldaki öğrencilere bilimi sevdirmek ve her evde bulunabilecek artık malzemelerle çocuklara basit icatlar yapılabileceğini hissettirerek bu yolla hayal güçlerini geliştirmek amacıyla Elçin ESERLİ tarafından hazırlanan bilim gösterisi gerçekleştirildi.        

    Bilim gösterisi, çocuklara doğanın gizemli yönlerini göstererek icat ve buluş yapma yönünde motivasyon sağlamanın yanı sıra herhangi bir laboratuvar malzemesine zorunlu olarak ihtiyaç duymaksızın evdeki atık malzemeleri kullanmanın yollarını göstererek deney malzemeleri ile ilgili çeşitli bahaneleri ortadan kaldırılması konusunda çocuklarımıza eğlenceli , ilgiyle izlenen beklenmedik ve şaşırtıcı sonuçların yer aldığı farklı deneylerle çocuklara hiç unutamayacakları sıra dışı özel bir gösteri sunan Mucit Abla, tüm katılımcılara eğlenceli bir bilim atmosferi yaratmayı başarıyor. Ayrıca "Mucit Abla" İle Küçük Mucitler Bilim Gösterisi'nin tek yönlü işlemek yerine, pek çok çocuğu sorular veya doğrudan fiziksel katılım yoluyla interaktif bir metodla ilerlemesi, izleyenleri gösterinin bir parçası haline getirebiliyor. Öğrencilerin etkinlik sırasındaki ilgileri ise görülmeye değerdi.   

16-03-202316-03-202316-03-202316-03-202316-03-2023

Çay Mah. Şehit Engin Türe Sok. No6 75400 ÇILDIR / ARDAHAN - 0(478) 311 20 84 0(478) 311 21 96

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.